1news.az

Avropa Liqası: “Arsenal”la “Milan”dan qələbə, “Qarabağ” uduzdu - NƏTİCƏLƏR

30 Oktyabr saat 09:45 ~ 6 dəqiqəlik oxu 1900
Avropa Liqası: “Arsenal”la “Milan”dan qələbə, “Qarabağ” uduzdu - NƏTİCƏLƏR

Avropa Liqasında qrup mərhələsinin II turunun oyunları keçirilib.
 
1news.az-ın Apasport.az-a istinadən verdiyi xəbərə görə, 12 qrupda 24 matç baş tutub.
 
Azərbaycan çempionu “Qarabağ” “Vilyarreal”a 1:3 hesabı ilə uduzub. Türkiyə “Sivasspor”u Təl-Əviv “Makkasbi”sindən xal ala bilməyib.
 
Günün ən gözlənilməz nəticəsi Antverpendə qeydə alınıb. Eyniadlı komanda “Tottenhem”ə qalib gəlib.
 
Digər iddialılardan “Milan” “Sparta”nı, “Arsenal” “Dandolk”u darmadağın edib. “Lester” AEK-ə, “Hoffenhaym” “Gent”ə qalib gəlib. “Lill” “Seltik”lə sülhə imza atıb. “Napoli” səfərdə “Real-Sosyedad”dan güclü olub.
 
Qeyd edək ki, növbəti turun oyunları noyabrın 5-də keçiriləcək.

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
II tur
29 oktyabr

G qrupu
21:55. AEK (Yunsnıstan) – “Lester” (İngiltərə) - 1:2
Tankoviç, 49 - Vardi, 18 (pen.), Çouduri, 39
21:55. “Zarya” (Ukrayna) – “Braqa” (Portuqaliya) - 1:2
İvanisenya, 90+6 - Paulinyo, 4, Qaytan, 11

1

Lester

2

2

0

0

5-1

6

2

Braqa

2

2

0

0

5-1

6

3

AEK

2

0

0

2

1-5

0

4

Zarya

2

0

0

2

1-5

0

H qrupu
21:55. “Milan” (İtaliya) – “Sparta” (Çexiya) - 3:0
Dias, 24, Leao, 57, Dalot, 67
21:55. “Lill” (Fransa) – “Seltik” (Şotlandiya) - 2:2
Çelik, 67, İkone, 75 - Elyunussi, 28, 33

1

Milan

2

2

0

0

6-1

6

2

Lill

2

1

1

0

6-3

4

3

Seltik

2

0

1

1

3-5

1

4

Sparta

2

0

0

2

1-7

0

İ qrupu
21:55. “Qarabağ” (Azərbaycan) – “Vilyarreal” (İspaniya) - 1:3
Kvabena, 78 - Pino, 80, Alkaser, 85, 90+6 (pen.)
21:55. “Sivasspor” (Türkiyə) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - 1:2
Kayode, 55 - Biton, 69 (pen.), Perets, 74

1

Vilyarreal

2

2

0

0

8-4

6

2

Makkabi

2

2

0

0

3-1

6

3

Sivasspor

2

0

0

2

4-7

0

4

Qarabağ

2

0

0

2

1-4

0

J qrupu
21:55. LASK (Avstriya) – “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) - 4:3
Baliç, 2, Qruber, 12, Raquz, 35, Verdon, 56 (avtoqol) - Manu, 15, 67, 74 (pen.)
21:55. “Antverpen” (Belçika) – “Tottenhem” (İngiltərə) - 1:0
Refaelov, 29

1

Antverpen

2

2

0

0

3-1

6

2

Tottenhem

2

1

0

1

2-2

3

3

LASK

2

1

0

1

4-6

3

4

Lüdoqorets

2

0

0

2

4-6

0

K qrupu
21:55. MOİK (Moskva, Rusiya) – “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - 0:0
21:55. “Feyenoord” (Niderland) – “Volfsberger” (Avstriya) - 1:4

Berquis, 54 - Liendl, 4 (pen.), 13 (pen.), 60, Yoveljiç, 66 (pen.)

1

Volfsberger

2

1

1

0

5-2

4

2

MOİK

2

0

2

0

1-1

2

3

Dinamo

2

0

2

0

0-0

2

4

Feyenoord

2

0

1

1

1-4

1

L qrupu
21:55. “Gent” (Belçika) – “Hoffenhaym” (Almaniya) - 1:4
Kleyndienst, 90+3 - Belfodil, 36 (pen.), Qrillitş, 52, Qasinoviç, 73, Dabbur, 90+4
21:55. “Srvena Zvezda” (Serbiya) – “Slovan” (Çexiya) - 5:1
El Fardu Ben, 7, 22, Qayiç, 50, Katai, 67, Falsinelli, 70 - Matusek, 41

1

Hoffenhaym

2

2

0

0

6-1

6

2

Srvena Zvezda

2

1

0

1

5-3

3

3

Slovan

2

1

0

1

2-5

3

4

Gent

2

0

0

2

1-5

0

A qrupu
00:00. “Roma” (Italiya) – MOİK (Bolqarıstan) - 0:0
00:00. ÇFR (Rumıniya) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 1:1

Rondon, 62 - Fassnaçt, 69

1

ÇFR

2

1

1

0

3-1

4

2

Roma

2

1

1

0

2-1

4

3

Yanq Boyz

2

0

1

1

2-3

1

4

MOİK

2

0

1

1

0-2

0

B qrupu
00:00. “Arsenal” (İngiltərə) – “Dandolk” (İrlandiya) - 3:0
Nketia, 42, Villok, 44, Pepe, 46
00:00. “Molde” (Norveç) – “Rapid” (Avstriya) - 1:0
Omoijuanfo, 66

1

Arsenal

2

2

0

0

5-1

6

2

Molde

2

2

0

0

3-1

6

3

Rapid

2

0

0

2

1-3

0

4

Dandolk

2

0

0

2

1-5

0

C qrupu
00:00. “Slaviya” (Çexiya) – “Bayer” (Almaniya) - 1:0
Olayinka, 80
00:00. “Nitsa” (Fransa) – “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) - 1:0
Quiri, 23

1

Bayer

2

1

0

1

6-3

3

2

Hapoel

2

1

0

1

3-2

3

3

Slaviya

2

1

0

1

2-3

3

4

Nitsa

2

1

0

1

3-6

3

D qrupu
00:00. “Benfika” (Portuqaliya) – “Standard” (Belçika) - 3:0
Pizzi, 49 (pen.), 46, Valdşmidt, 66 (pen.)
00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) – “Lex” (Polşa) - 1:0
Morelos, 68

1

Benfika

2

2

0

0

7-2

6

2

Reyncers

2

2

0

0

3-0

6

3

Lex

2

0

0

2

2-5

0

4

Standard

2

0

0

2

0-5

0

E qrupu
00:00. “Omoniya” (Kipr) – PSV (Niderland) - 1:2
Qomes, 29 - Malen, 40, 90+2
00:00. “Qranada” (İspaniya) – PAOK (Yunanıstan) - 0:0

1

Qranada

2

1

1

0

2-1

4

2

PSV

2

1

0

1

3-3

3

3

PAOK

2

0

2

0

1-1

2

4

Omoniya

2

0

1

1

2-3

1

F qrupu
00:00. “Real Sosyedad” (İspaniya) – “Napoli” (İtaliya) - 0:1
Politano, 56
00:00. “Alkmaar” (Niderland) – “Riyeka” (Xorvatiya) - 4:1
Kupmeyners, 6, Qudmundsson, 20, 60, Karlsson, 51 - Kulenoviç. 72

1

Alkmaar

2

2

0

0

5-1

6

2

Napoli

2

1

0

1

1-1

3

3

Real Sosyedad

2

1

0

1

1-1

3

4

Riyeka

2

0

0

2

1-5

0

1news.az

OXUCULARIN SEÇİMİ
REDAKSİYANIN SEÇİMİ
Futbol BÖLMƏSİNDƏN DİQƏR XƏBƏRLƏR

SON XƏBƏRLƏR

yuxarı
Materiallardan istifadə edərkən sayta mütləq istinad olunmalıdır.

© Copyright 2007-2020 "The First News" İnformasiya Agentliyi,,
Bütün hüquqlar qorunur
entonee.net