Azərbaycanda itkin düşən 16 şəxs tapılıb
Martın 19-da Daxili İşlər Nazirliyi (DİN) əməkdaşlarının həyata keçirdikləri tədbirlər nəticəsində, ailə üzvlərinə məlumat vermədən yaşadıqları ünvanları tərk etdikləri üçün itkin düşmüş kimi axtarışda olan 16 nəfər tapılaraq aidiyyəti üzrə təhvil verilib.
Bu barədə 1news.az-a DİN-in mətbuat xidmətindən məlumata verilib.
İtkin düşmüş şəxslərin axtarışı və tapılması
DİN-in Mətbuat Xidmətinin məlumatına əsasən, martın 19-da ölkə ərazisində itkin düşmüş kimi qeydiyyata alınmış 16 şəxs polis əməkdaşlarının operativ tədbirləri sayəsində tapılıb. Bu şəxslər, ailə üzvlərinə məlumat vermədən yaşadıqları ünvanları tərk etdikləri üçün itkin düşmüş kimi axtarışda idilər. Onların hamısı aidiyyəti üzrə təhvil verilib.
Ailə üzvlərinə tövsiyələr
Belə halların qarşısını almaq üçün vətəndaşlara tövsiyə olunur ki, yaşayış yerlərini tərk edərkən ailə üzvlərini məlumatlandırsınlar. Bu, həm onların təhlükəsizliyi, həm də ailə üzvlərinin narahat olmaması üçün vacibdir.