1news.az

Vasif Talıbov Ali Məclisə seçilən yeni komitə sədrlərini və üzvləri təsdiqlədi - SİYAHI

25 Fevral saat 12:36 ~ 3 dəqiqəlik oxu 126
Vasif Talıbov Ali Məclisə seçilən yeni komitə sədrlərini və üzvləri təsdiqlədi - SİYAHI

Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin deputatları müvafiq komitələrin sədrləri, sədr müavinləri və üzvləri seçilib.

1news.az xəbər verir ki, bu barədə qərarı Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin Sədri Vasif Talıbov təsdiq edib.

Ali Məclisin komitə sədrləri, sədr müavinləri və üzvləri aşağıdakılardır:

 

Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu məsələləri komitəsi

  1. Səfərli Hacıfəxrəddin Yəhya oğlu - sədr
  2. Babayev Əmir Baxşəli oğlu - müavin
  3. Cəfərli Elman Yusif oğlu - üzv
  4. İbrahimov Qadir Abbas oğlu - üzv
  5. Niftəliyev Hüseyn Əsrafil oğlu – üzv
  6. Məmmədli Turan Bəyməmməd qızı - üzv
  7. Allahverdiyeva Aidə Məhərrəm qızı – üzv

İqtisadi siyasət komitəsi

  1. Zeynalov Azər Yadulla oğlu - sədr
  2. Məmmədov Nazim Məmməd oğlu - müavin
  3. Möhbəliyev Telman Əli oğlu – üzv
  4. Məmmədov İsa Mustafa oğlu – üzv
  5. Qasımov Arif Mikayıl oğlu –üzv
  6. Abbasov Vüqar Zakir oğlu –üzv
  7. Quluyeva Sevda Rüstəm qızı -üzv
  8. Vəliyev Musa Məmməd oğlu -üzv

Aqrar siyasət, təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya məsələləri komitəsi

  1. İsayev İsa Bünyad oğlu - sədr
  2. Bababəyli Nazim Səfərəli oğlu - müavin
  3. Hacıyev Emin Davud oğlu – üzv
  4. Bağırsoylu Hüseyn Qədrulla oğlu – üzv
  5. Əliyeva Vüsalə Abazər qızı – üzv
  6. Fərəcov Fərəc Rza oğlu - üzv
  7. Cəfərli Əhəd Məmməd oğlu – üzv

Sosial siyasət, elm, təhsil, idman və mədəniyyət məsələləri komitəsi

  1. Həşimli Hüseyn Məmməd oğlu - sədr
  2. Vəliyeva Günel Fəxrəddin qızı – müavin
  3. Həsənova Turan Vaqif qızı – üzv
  4. Həsənova Esmira Həsən qızı - üzv
  5. İbadov Telman Əsəd oğlu - üzv
  6. İsmayılov Cəbi Əziz oğlu - üzv
  7. Cəlilzadə Aidə Məhəmməd qızı- üzv
  8. Allahverdiyeva Həbibə Rəşad qızı – üzv
  9. Yerli özünüidarə komitəsi
  10. Babayev Tofiq Süleyman oğlu - sədr
  11. İsmayılov Ehtibar Şəhrud oğlu – müavin
  12. Zeynalov Eldar Əhəd oğlu - üzv
  13. Məmmədov Rizvan Təmo oğlu – üzv
  14. Əliyev Asim Yediyar oğlu - üzv
  15. Bağırov Zəbur David oğlu - üzv
  16. Məmmədov Ehtimad Cəfər oğlu – üzv

VI.İnsan hüquqları, beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsi

  1. İbrahimov Anar Adil oğlu - sədr
  2. Rzayeva Yazgül Həsənəli qızı - müavin
  3. Məmmədova Yeganə Qurban qızı - üzv
  4. Talıbov Seymur Vasif oğlu - üzv
  5. Əzimov Behruz Nurəddin oğlu – üzv
  6. Qəribli İsmayıl Cavanşir oğlu - üzv
  7. Həsənov Nüsrət Firudin oğlu – üzv".

Qeyd edək ki, fevralın 24-də altıncı çağırış Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin birinci sessiyası keçirilib.

1news.az

OXUCULARIN SEÇİMİ
REDAKSİYANIN SEÇİMİ
Cəmiyyət BÖLMƏSİNDƏN DİQƏR XƏBƏRLƏR

SON XƏBƏRLƏR

yuxarı
Materiallardan istifadə edərkən sayta mütləq istinad olunmalıdır.

© Copyright 2007-2020 "The First News" İnformasiya Agentliyi,,
Bütün hüquqlar qorunur
entonee.net